Dokładnie 450 lat temu w zakolu rzeki Tugi powstał zamek, który dał początek Nowemu Dworowi Gdańskiemu... Z okazji jubileuszu naszego miasta przygotowaliśmy wystawę online pt. "450 lat Nowego Dworu Gdańskiego".

Przedstawiamy Państwu historię Stolicy Żuław na przestrzeni wieków. Kto wybudował nowodworski zamek i kim byli jego kolejni właściciele? Jakie były losy zamku, osady, a później miasta? Jak żyli jego mieszkańcy i czym się trudnili? Jak zmieniało się miasto? Wszystkie te zagadnienia znajdziecie Państwo na ponad 40 tablicach wystawy z obszerną narracją i bogatym materiałem ikonograficznym.

Obejrzyj wystawę >>

Wystawa powstała w ramach projektu Klubu Nowodworskiego “Świętujmy w sieci! 450 lat Nowego Dworu Gdańskiego” Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”.

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846