Oferta edukacji regionalnej

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do Żuławskiego Parku Historycznego na lekcje i warsztaty muzealne. Oprócz wiedzy z zakresu edukacji regionalnej, przedstawionej w interesujący i atrakcyjny sposób,  jest to również świetna zabawa. Lekcje częściowo opierają się na eksponatach muzealnych, co pozwala dzieciom łatwiej przyswoić informacje. W pozostałej części wykorzystywany jest sprzęt multimedialny (projektor, laptop, formy: film, prezentacja ), tradycyjne karty pracy dla uczniów oraz materiały plastyczne. Przygotowaliśmy również szereg warsztatów, które są doskonałym uzupełnieniem tematów lekcyjnych, a także okazją do rozwijania zdolności manulanych i integracji grup.

Zajęcia prowadzą: Michalina Rybak – Sumeradzka, Maja Rausch-Purzycka, Krzysztof Jaworski, Magdalena Wenta-Schulz i Anna Gnyś.

W celu ustalenia terminów zajęć lub uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z biurem Żuławskiego Parku Historycznego od wtorku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 lub telefonicznie z Mariolą Mika lub Anną Gnyś, tel. 55 2475733 lub 505433202,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

POBIERZ OFERTĘ EDUKACYJNĄ>>

 

------------------------------------------------------------------------------

MultiRegion

czyli jak nauczać o Żuławach

Wiedza o tym, skąd pochodzimy i jakie są nasze korzenie kulturowe jest niezbędna do ocalenia i trwania elementów dziedzictwa kulturowego, zarówno duchowego, czyli obyczajów i języka, jak i materialnego, na które składają się krajobraz, architektura, sposoby gospodarowania przestrzenią i lokalną wytwórczość. Oddajemy więc do Waszych rąk poradnik metodyczny, związany z Żuławami, z nadzieją, że wśród zebranych przez nas propozycji lekcji, metod aktywizujących, narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych, każdy znajdzie takie, które polubi i włączy na stałe do własnego warsztatu pracy.

 

POBIERZ MUTIREGION>>

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------

Regioniczek

czyli mały słownik regionalizmów żuławskich

Najnowsze wydawnictwo Stowarzyszenia Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego - Klub Nowodworski kierujemy do najmłodszych. "REGIONICZEK, czyli mały słownik regionalizmów żuławskich" powstał po to aby w prostych dziecięcych słowach wyjaśnić co znaczą terminy związane z Żuławami, takie jak np. dom podcieniowy, most zwodzony, tryfta, terp czy rów melioracyjny. 

Naszą misją jest aby już od najmłodszych lat uczyć małych Żuławiaków rozumienia naszej wyjątkowej krainy!

Bo przecież "chronimy to co kochamy, kochamy to co rozumiemy, a co rozumiemy to czego nas nauczono"

(cyt. Baba Dioum).

 

 

 

 

 

POBIERZ REGIONICZEK>>

 

Opracowanie tekstów: Marzena Bernacka-Basek, Mariola Mika

Konsultacje merytoryczne: Marek Opitz, Łukasz Kępski

Korekta językowa - Ewelina Kujawska-Sak

Ilustracje - Maja Rausch

Koordynacja wydawnicza: Mariola Mika

Projekt graficzny i skład: Wiesław Tyszka

“Regioniczek, czyli mały słownik regionalizmów żuławskich” wydano w ramach projektu “Językowe peryferia” współfinansowanego z programu Ojczysty - dodaj do ulubionych Narodowego Centrum Kultury.

 

 

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846