Z wielką przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy konkurs na prace plastyczne i filmowe, których tematyką było segregowanie śmieci. Przypominamy, że dzieci i młodzież mogły brać udział w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe (plastyczny) oraz gimnazjum (filmowy). 

W konkursie mogły uczestniczyć także placówki kulturalne z całego regionu. Celem konkursu była edukacja w zakresie prawidłowego gospodarowania i selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz rozwijanie inwencji twórczej, kreatywności i aktywności wśród uczestników.

Zaskoczeniem dla nas była duża ilość oraz bardzo wysoki poziom prac w konkursie plastycznym. W sumie wpłynęło aż 96 prac, z których jury, po długich i burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców oraz przyznało kilka wyróżnień. W kategorii „przedszkole” I miejsce zdobyła Klaudia Więckowska i Wiktoria Kamola z Miejskiego Przedszkola nr 4 w  Nowym Dworze Gdańskim za pracę “Ekoludki”. Miejsce II - Nikola Szatkowska z Przedszkola Niepublicznego nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim za pracę “Liczydło” oraz III miejsce - Kuba Iwan z Przedszkola Niepublicznego nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim za pracę “Lalka”.

Przyznano również wyróżnienia dla Zofii Rojek, Zuzi Stefaniak oraz Zofii Misarko z Przedszkola Niepublicznego nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.

W kategorii szkoły podstawowe i placówki kulturalne jury wyłoniło następujących zwycięzców: I miejsce zdobyły Daria Wasiak i Paulina Jakimowicz z Zespołu Szkół w Krynicy Morskiej za pracę zatytułowaną “Sarna Genowefa”, miejsce II - Wiktoria Osowicka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Stawie za pracę  zatytułowaną “Świnka” oraz miejsce III - Kamil Reinke za pracę wykonaną w Bibliotece Publicznej w Lubieszewie, zatytułowaną “Cajonera”. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Olejnik, Aleksandra Szczuplińska, Julia Wodzińska,  Zuzanna Zabawa, Lena Niedźwiedzka, Anna Darnowska, Oliwia Sokołowska, Lidia Bartosz, Wiktor Ołdziejewski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Stawie, Monika Piasek, Łucja Ostrowska, Elżbieta Korzeniowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim, Weronika Owczarek, Justyna Wierzchowska, Aurelia Zippel, Patrycja Pałubińska ze Świetlicy Profilaktycznej w Nowym Dworze Gdańskim, Maksymilian Molenda ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim.

Jury przyznało również pozakonkursową nagrodę specjalną dla Zofii Block za pracę „Łabędź”.

W kategorii filmowej jury wyróżniło trzy obrazy, które następnie umieściliśmy na stronie facebookowej Klubu Nowodworskiego i poddaliśmy ogólnemu głosowaniu. Użytkownicy facebooka zdecydowali następująco: I miejsce przyznano filmowi „Segregomości”, którego autorami są Aniela Afeltowicz, Paulina Oleszczuk i Michał Łach z Zespołu Szkół w Stegnie.  Miejsce II -  „Przygoda z Ekologią” - autorki filmu: Wiktoria Czapiewska, Sabina Jurkowska i Laura Zygnerska z Gimnazjum Sportowego w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. I miejsce III w konkursie zajęli Tymon Samagalski i Kacper Modrzejewski z Gimnazjum Sportowego w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim za film  zatytułowany „Zabójcza puszka”.

Serdecznie gratulujemy osobom wyróżnionym w naszym konkursie. Chcielibyśmy też zauważyć, że wszyscy uczestnicy mogą się czuć zwycięzcami, ponieważ dzięki świadomemu segregowaniu śmieci, wygrywa cały świat! Dziękujemy za zainteresowanie problemami ekologicznymi.

Wręczenie nagród odbędzie się w Sali Konferencyjnej Żuławskiego Parku Historycznego dnia 30 października 2014 roku o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy!

 

Organizatorem konkursów jest Klub Nowodworski i Salwinia Ekoklub przy wsparciu finansowym firmy Eko-Punkt Organizacji Odzysku S.A. oraz Gminy Nowy Dwór Gdański.

 

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846