Dnia 30 października 2014 r. w Żuławskim Parku Historycznym odbyło się wręczenie nagród w konkursach ekologicznych. Wydarzenie było zwieńczeniem cyklu działań Klubu Nowodworskiego na rzecz zwiększenia świadomości mieszkańców naszego regionu w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych i recyklingu.

 

Uczestnicy konkursu wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach.

Dla naszych najmłodszych uczestników warsztat poprowadziła Jolanta Bulak z Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” natomiast dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zajęcia poprowadził Janusz Kowalak ze Stowarzyszenia EkoInicjatywa z Kwidzyna.

Po zakończeniu warsztatów nadszedł czas na najprzyjemniejszą część spotkania, czyli wręczenie nagród laureatom konkursu.

Zaskoczeniem dla nas była bardzo duża ilość prac plastycznych, jak również ich bardzo wysoki poziom. Jury oceniające prace miało nie lada zadanie.

Przypominamy że, w konkursie udział wzięło 96 prac, kryterium oceny były przede wszystkim zawartość materiału recyklingowego, inwencja twórcza i kreatywność uczestników.

W pierwszej kolejności nagrody w postaci gier edukacyjnych otrzymali najmłodsi uczestnicy z nowodworskich przedszkoli. Nagrody za zajęcie I miejsca otrzymały Klaudia Więckowska i Wiktoria Kamola z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim, za pracę “Ekoludki”, za II miejsce Nikola Szatkowska z Przedszkola Niepublicznego nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim, za pracę “Liczydło” i za III miejsce Kuba Iwan, również z Przedszkola Niepublicznego nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.

Wyróżnienia otrzymały: Zosia Rojek, Zuzia Stefaniak, Zosia Misarko oraz  Kinga Kolaska z Przedszkola Niepublicznego nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.

W kategorii szkół podstawowych i placówek kulturalnych nagrody, czytniki e-booków, otrzymały Daria Wasiak i Paulina Jakimowicz z Zespołu Szkół w Krynicy Morskiej, za pracę zatytułowaną “Sarna Genowefa”. Nagrody w postaci odtwarzaczy MP3 otrzymali za II miejsce Wiktoria Osowicka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Stawie oraz za III miejsce Kamil Reinke za pracę wykonaną w Bibliotece Publiczenej w Lubieszewie.

Jako wyróżnienia pamiątkowe kubki otrzymali: Zuzanna Olejnik, Anna Darnowska, Lena Niedźwiecka, Lidia Bartosz, Zuzanna Zabawa, Oliwia Sokołowska, Aleksandra Szczuplińska, Julia Wodzińska oraz Wiktor Ołdziejewski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Stawie, Łucja Ostrowska, Elżbieta Korzeniowska, Monika Piasek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim, Weronika Owczarek, Justyna Wierzchowska, Aurelia Zippel i Patrycja Połubińska ze Świetlicy Profilaktycznej w Nowym Dworze Gdańskim oraz Maksymilian Molenda ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim.

W kategorii filmów, jury wskazała 3,które poddaliśmy głosowaniu internautów za pomocą Facebooka.

I tak decyzją internautów, nagrodę (czytniki e-booków) za zajęcie I miejsce otrzymali Aniela Afeltowicz, Paulina Oleszczuk i Michał Łach z Zespołu Szkół w Stegnie za film "Segregomości” który w ciągu kilku dni zdobył na Facebooku 376 polubień!

Nagrody (odtwarzacze MP3) za II miejsce otrzymali Wiktoria Czapiewska, Sabina Jurkowska i Laura Zygnerska z Gimnazjum Sportowego w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim za film „Przygoda z Ekologią”, który zdobył 323 polubienia.

Natomiast III miejsce i nagrody w postaci pendrajwów otrzymali Tymon Samagalski i Kacper Modrzejewski z Gimnazjum Sportowego w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim za film „Zabójcza puszka”, który zdobył 25 polubień.

Serdecznie podziękowania za rozbudzanie zainteresowania problemami ekologicznymi złożyliśmy opiekunom pod których kierunkiem powstawały prace konkursowe, również na ich ręce przekazaliśmy specjalnie przygotowane przez nas pamiątkowe dyplomy dla wszystkich podopiecznych, którzy wzięli udział w konkursie, dziękując im za ogrom włożonej twórczej pracy.

Po zakończeniu części oficjalnej zaprosiliśmy uczestników do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, a następnie obejrzenia specjalnie przygotowanej na tą okazję wystawy na temat recyklingu oraz prac konkursowych.

Organizatorami konkursu byli Klub Nowodworski, Salwinia Ekoklub i Żuławski Park Historyczny przy wsparciu finansowym firmy Eko-Punkt Organizacja Odzysku S.A. oraz Gminy Nowy Dwór Gdański.

Galeria zdjęć>>

 

 

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846