W imieniu Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla nauczycieli i edukatorów przygotowanej w ramach projektu „Natura 2000 – Pozytywna Inspiracja”.

Szanowni Państwo,

W imieniu Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych oraz regionalnych Partnerów: Zespołu Pomorskich Parków Krajobrazowych, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku i Klubu Nowodworskiego Stowarzyszenia Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w szkoleniu i projekcie "Natura 2000 – Pozytywna Inspiracja".

Projekt skierowany jest odbiorców z obszaru gmin: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Kosakowo, Puck, Władysławowo, Jastarnia, Hel, Nowy Dwór Gdański, Sztutowo, Stegna, Krynica Morska, Elbląg, Frombork, Tolkmicko i Braniewo.

W ramach projektu „ Natura 2000 – Pozytywna Inspiracja” zapraszamy do uczestnictwa w:

1. Szkoleniu dla nauczycieli i edukatorów (bezpłatne szkolenie trwa 3 godz. lekcyjne), które odbędzie się dnia 9 marca 2015 r., o godz. 15:30 w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Kopernika 17. Warsztaty szkoleniowe skierowane są do nauczycieli, wychowawców świetlic, edukatorów, NGO, pracowników edukacji parków narodowych, krajobrazowych, lasów państwowych, ośrodków edukacji ekologicznej itp. Warsztaty będą omawiały wykorzystanie pakietu edukacyjnego „Natura 2000” do pracy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją przyrodniczą wiedzę na temat sieci obszarów Natura 2000, ich bioróżnorodności oraz problemów i konfliktów społecznych związanych z ochroną przyrody. Wszyscy uczestnicy szkolenia bezpłatnie otrzymają pakiet edukacyjny i materiały promujące projekt (koszulki lub torby).

2. Prelekcjach dla dzieci i młodzieży
Bezpłatne zajęcia skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Prelekcje trwają 45 min. Termin każdorazowo uzgadniany jest z edukatorem. W czasie warsztatów będą użyte materiały przygotowane w ramach projektu tj. głównie pakiet edukacyjny „Natura 2000”. Szczególną uwagę zwracamy na rolę obszarów Natury 2000 dla ochrony zagrożonych gatunków roślin, zwierząt czy siedlisk i różnorodności biologicznej Europy.

Warsztaty prowadzone są przez doświadczonego edukatora - przyrodnika praktyka, w oparciu o prezentację multimedialną.Wszystkie grupy uczestniczące w projekcie otrzymają darmowy pakiet edukacyjny.

Pakiet zawiera: gry (planszowa, karciana, Agrobiznes), komiksy tematyczne wraz z kartami pracy, plansze edukacyjne, CD z prezentacjami i diaporamą „Człowiek w Naturze”.

3. Konkursie „Natura 2000 – Pozytywna Inspiracja”.
Konkurs trwa do 15 czerwca 2015 r. (decyduje data stempla pocztowego) i polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu przez przedszkola lub szkoły podstawowe, gimnazjalne lokalnych aktywności w dowolnej formie (np. happeningów, lekcji otwartych, wystaw prac plastycznych, apeli, przedstawień, spotkań z przyrodnikiem itp.) adresowanych do własnych uczniów i lokalnych społeczności na temat Natury 2000. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 30 czerwca. Dodatkowe punkty otrzymają placówki, które rozgłoszą medialnie całą akcję poprzez np: artykuły w prasie, lokalnych mediach, stronach internetowych itp.

Nagrody:

Przewidziano nagrody w postaci zestawów edukacyjnych (np. lunety, mikroskopy, chusta lub tunel Klanza, wydawnictwa przyrodnicze). Dodatkowo 3 grupy wyróżnione nagrodzone zostaną koszulkami i torbami.

 

ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE I PYTANIA PROSZĘ PRZESYŁAĆ NA ADRES MAILOWY EDUKATORA REGIONALNEGO: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zgłoszeniu proszę pozostawić następujące informacje:

- imię i nazwisko zgłaszającego, adres e-mail oraz nr tel.

- nazwa i adres placówki dydaktycznej lub NGO.

 

Z poważaniem,

Ewelina Kurach
edukator regionalny z ramienia
Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846