Zapraszamy na wiosenną akcję społecznego sprzątania rzeki Tugi, które odbędzie się 22 i 23 kwietnia (piątek, sobota) 2022 r. w Nowym Dworze Gdańskim.

Tuga – określana jako królowa żuławskich rzek jest główną osią Nowego Dworu Gdańskiego, zdobi, daje możliwości rozwoju miastu i jego mieszkańcom oraz miejsce do życia dla setek gatunków fauny i flory. To nasze wspólne dobro, nasz wspólny skarb ale też obowiązek nas wszystkich aby utrzymać ją w czystości.

Dlatego też, zachęcamy do udziału w akcji wiosennego społecznego sprzątania rzeki Tugi, które odbędzie się 22 i 23 kwietnia (piątek, sobota) 2022 r. w Nowym Dworze Gdańskim.

Zbiórka uczestników odbędzie się o godz. 10:00 przed Żuławskim Parkiem Historycznym (ul. Kopernika 17). Planujemy utworzenie grup pieszych i pływających na łodziach, które od mostu zwodzonego wyruszą w górę i w dół rzeki po obu brzegach, w miejscach dostępnych w obrębie miasta zbiorą jak najwięcej śmieci. Każdej z grup przed sprzątaniem zostanie przydzielony obszar z zaznaczonymi, najbardziej zaśmieconymi, miejscami. Uczestnikom zapewnimy worki na śmieci i rękawice ochronne. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą jednostki pływające Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Worki ze śmieciami będą składowane w wyznaczonych miejscach i odbierane łodziami.

W sobotę (23.04) planowane jest również sprzątanie ścieżki rowerowej (Nowy Dwór Gdański - Żelichowo) wzdłuż rzeki Tugi. Wymarsz wystartuje spod wiaty rowerowej przy ulicy Portowej o godzinie 10:30. Na uczestników tej ekspedycji czekać będzie posiłek regeneracyjny w Gospodzie Mały Holender w Żelichowie.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w akcji do czwartku 21 kwietnia telefonicznie 505433202 lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846