Wracamy na nasz facebookowy profil z Żuławską Kafejką Historyczną! Ten rok zapowiada się niezwykle ciekawie. Łukasz Kępski zaprosił do udziału w Kafejce wiele osobistości z świata nauki i nie tylko... 29 stycznia o godz. 19:00 naszą gościnią będzie jedna z najbardziej rozpoznawalnych, charakterystycznych i wygadanych przewodniczek po regionie p. Katarzyna Czaykowska-Stój.

Tematem rozmowy będą Żuławy. Czy są - jak wiele lat temu stwierdził nasz kolega z Klubu Nowodworskiego - krajobrazem dla konesera? Będziemy rozmawiać o atrakcjach, zabytkach, potencjale turystycznym oraz mitach w narracjach przewodników. Z pewnością będzie merytorycznie, ciekawie, ale też z dużą dozą humoru. Spotkanie odbędzie się online na naszym >>KANALE FB. Serdecznie Was zapraszamy!

Katarzyna Czaykowska-Stój - jest licencjonowaną przewodniczką terenową (woj. pomorskie i warmińsko-mazurskie) oraz miejskim po Gdańsku oraz Toruniu. Od wielu lat pilotuje grupy po kraju i zagranicy. Współpracuje także z wieloma organizacjami mennonickimi w zakresie organizacji ich pobytu na Żuławach i nie tylko. Ponadto szkoli przewodników, opowiada o Pomorzu w filmach a także pisze na swoim blogu Tutivillus czy w czasopismach branżowych m.in. „Spotkaniach z Zabytkami”.

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846