Zbliża się koniec miesiąca, a więc czas na Żuławską Kafejkę Historyczną. 26 lutego 2024 r. o godz. 19:00 na >>Facebookowym profilu Żuławskiego Parku Historycznego spotkamy się z dr Radosławem Kubusem z Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Tym razem tematem rozmowy będzie "Historia Żuław ukryta w księgach kościelnych".

W jaki sposób informacje zawarte w księgach metrykalnych, kościelnych kronikach oraz dokumentacji możemy wykorzystać do odkrywania przeszłości delty Wisły? Jakie światło rzucają na historie dawnych Żuławiaków? To tylko niektóre pytania, jakie zada naszemu gościowi Łukasz Kępski - historyk i przewodnik po Żuławach. Serdecznie zapraszamy, bowiem szykuje się świetna rozmowa.

Kim jest nasz gość?

dr Radosław Kubus - historyk i archeolog, pracownik Zakładu Historii Gdańska, Pomorza i Regionu Nadbałtyckiego w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego, specjalizujący się w dziejach Żuław i XIX wieku. Autor wielu artykułów popularnonaukowych i naukowych. Jego teksty ukazywały się m.in. na łamach "Kwartalnika Historii Kultury Materialnej", "Rocznika Elbląskiego", "Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego" oraz Kwartalnika PROWINCJA.

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego
Klub Nowodworski
ul. Kopernika 17
82-100 Nowy Dwór Gdański
tel. 55 247 57 33
fax 55 247 57 33
e-mail: biuro@klubnowodworski.pl

NIP: 578-11-21-846